Zapraszam na posiedzenie Seminarium Biograficznego, które odbędzie się 17 stycznia 2023 r. - o godz. 17:00.

Będzie ono poświęcone nowemu wydaniu klasycznej pracy Adama Ciołkosza "Róża Luksemburg a rewolucja rosyjska". W dyskusji wezmą udział prof. Sławomir M. Nowinowski oraz dr Kamila Piskała.

Spotkanie odbędzie się w formule hybrydowej.

Chętnych na dyskusję "stacjonarną" zapraszamy do Instytutu Historii UŁ (ul. Kamińskiego 27a 90-219 Łódź) - zbiórka w sali 202 (drugie piętro - obok windy) o godz. 16:45.

Natomiast pozostałych Państwa zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniu za pomocą platformy Teams:

Dołącz na komputerze, w aplikacji mobilnej lub na urządzeniu w sali
Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania     ----------------------------------


W imieniu kierownika Interdyscyplinarnego Seminarium Biograficznego prof. Rafała Stobieckiego oraz Łódzkiego Koła Towarzystwa Historiograficznego zapraszamy na pierwsze w tym roku akademickim spotkanie naszego grona, które odbędzie się 18 października 2022 r. - o godz. 17:00.

Prelegentem będzie dr Marcin Stasiak z referatem bazującym na jego ostatniej - bardzo dobrze przyjętej w środowisku badaczy przeszłości i zbierającej laury w prestiżowych konkursach - książce pt.:

Polio w Polsce 1945-1989. Studium z historii niepełnosprawności

Spotkanie odbędzie się w formule hybrydowej.

Zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniu za pomocą platformy Teams:

Dołącz na komputerze lub w aplikacji dla urządzeń przenośnych:
Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania


Identyfikator spotkania: 347 956 716 706
Kod dostępu: H95rZd
Pobierz aplikację Teams

     ----------------------------------

Interdyscyplinarne seminarium biograficzne organizowane jest przez łódzkie koło Towarzystwa Historiograficznego od 2018 r. Nasze spotkania skierowane są przede wszystkim do doktorantów oraz naukowców na wczesnym etapie kariery. Naszymi referentami byli przedstawiciele różnych dziedzin – od historii, poprzez filozofię, nauki prawnicze, na socjologii skończywszy.

Naszym celem jest pogłębienie refleksji naukowej na temat badań biograficznych oraz zbudowanie sieci kontaktów między reprezentantami różnych dziedzin i szkół badawczych, którzy podejmują się refleksji w szeroko rozumianej perspektywie biograficznej. Równnie mocno zależy nam także na zdynamizowaniu życia akademickiego na UŁ oraz promocji Łodzi, jako ciekawego centrum wymiany myśli naukowej.

Spotykamy się przynajmniej raz w miesiącu, we wtorki o godz. 17.00, w Instytucie Historii UŁ (pok. 305), ul. A. Kamińskiego 27 a. W obecnej sytuacji pandemicznej nasze spotkania odbywają się w formule on-line na platformie Teams. Wszystkich zainteresowanych udziałem w naszym seminarium prosimy o kontakt na adres: seminarium.th.lodz@gmail.com

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Poniżej aktualny harmonogram spotkań seminarium na rok 2022.
harmonogram


Z wyrazami szacunku,
prof. dr hab. Rafał Stobiecki
dr Andrzej Czyżewski

Organizacja prac Interdyscyplinarnego Seminarium Biograficzna jest możliwa dzięki wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.20 września 2023 r. – Walne Zebranie Członków TH

WŁADZE
KADENCJA 2012-2014
KADENCJA 2014-2017
Prezydium
Zarząd Główny
Komisja Rewizyjna
Towarzystwo Historiograficzne
al. Tadeusza Rejtana 16c
35-959 Rzeszów
tel: 694669158
e-mail: jpisulinska@wp.pl
www: towhist.rzeszow.pl